Volume Kirpik

Volume Kirpik

Kişinin kirpiklerinin seyrek olmasına karşın takılan kirpikler yoğun durmuyorsa, 2D ve 3D kirpikler tercih edilebiliyor. Bu kirpikler kişinin doğal kirpiklerinden çok daha ince bir yapıda 2li ve 3lü şekilde birleştirilerek her kirpiğe uygulanıyor. Uygulama ne kadar profesyonel yapılırsa ortaya çıkan sonuçlar da o kadar iyi oluyor.

 

Uygulama sırasında kullanılacak olan yapıştırıcının güvenilir ve kaliteli olması oldukça önemlidir. Kirpiklerle temas eden yapıştırıcı onlara zarar verebilir. Bu uygulamada kişiye özel kirpik boyutu, kalınlığı ve rengi seçiliyor. Uygulama ortalama 1 saat sonunda tamamlanmış oluyor.

 

Uygulama doğru bir şekilde gerçekleştirildiği taktirde, kirpik diplerine değil kirpiklerin üzerine uygulanırsa ve ayrıca takılan kirpikler ince yapıda ise uygulama sonrasında herhangi bir batma ve ağırlık hissedilmez.

 

3-6 ay alığında kirpiklerin çıkartılıp 1 ay kadar dinlendirilmesi gerekir. Bu dinlenme sürecinde özel kirpik serumları ile bakım uygulanmalıdır. İlk 3 hafta sonunda kirpik bakımı yapılarak ilk takılan zamanki görünüme kavuşulur.

 

Makyaj temizleme konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yağ bazlı makyaj temizleyicilerin kullanılmamasıdır. Bu ürünler kirpiklerin kullanım süresini azaltacaktır.