PhiLings Microneedling

PhiLings Microneedling

Philings, yeni nesil cilt bakım…

Cildiniz daha genç ve daha doğal!

Philings, yüz çizgileri ve kırışıklıkları, foto-yaşlanma ile ilişkili cilt pigmentasyonu ve diğer cilt düzensizliklerini iyileştirerek cildi gençleştirmek için plazma şeklinde enerji vermek için bir cihaz kullanan cerrahi olmayan bir tedavi yöntemidir. Cilt üzerindeki gerilim çizgileri boyunca uzanan bir dizi küçük noktanın oluşturulmasına dayanır. Microneedling tedavisi, ucunda çok sayıda mikro iğne içeren el kontrollü bir aletle yüz ve dekolte bölgesinde gençleştirme amaçlı kullanılan bir yöntemdir. Dermapen (Micro Needling) ile iğneler deride kontrollü bir hasar yaratırlar ve deri iyileşirken bu delikler gençliği simgeleyen kollajen ve elastinden zengin olarak iyileşir. Klinik olarak bu sürecin sonunda yaşlanmayla incelmiş olan deride kalınlaşma, kalitesinde düzelme ve gerginlik oluşur. Yüzdeki porların büyüklüğü azalır, ince kırışıklıklar, akne izleri, güneşe bağlı yaşlanma belirtileri, yara izleri ve çatlakların belirginliği azalır.

 

Aşırı / sarkan yüzeysel cilt katmanının süblime olmasına (katıların gaza dönüşmesine) neden olan mikro elektriksel deşarj oluşturmak için gazların atmosferik havadan iyonize edilmesini içerir. Bu işlem, kaldırma, yeniden modelleme ve gençleştirici bir etki yaratmak için cilt liflerinin derhal daralmasını ve sıkılmasını tetikler.

Microneedling’in başlıca çekiciliği, yeni ve genç görünen cildin anahtarı olan kollajen ve elastinin büyümesini uyarmasıdır. Microneedling’den hemen sonra uygulanan topikal ürünler ciltte daha derin bir seviyeye çekilerek daha etkili hale getirilebilir.

Detaylar ve Avantajları

PhiLings tedavileri, cildin yenilenmesi ve yaşlanma süreci ve dış etkenlerden mahrum bırakılan kollajen liflerinin sentezi doğal işlemlerinin aktivitelerini sürdürmenin istisnai bir yolunu temsil eder. Bu nedenle, PhiLings, özel ve zorunlu tedavi sonrası bakımın takip ettiği, farklı tekniklerden oluşan bir diziden oluşan nihai cilt gençleştirme ve sıkılaştırma tedavilerini temsil eder.

PhiLings Microneedling tedavisi sırasında cilt, metabolik suyu kendine bağlayan ve derin nemlendirmeye yol açan vitamin ve hyaluronik asit jel çözeltisi ile tedavi edilir. İkinci adım, çift etkisi olan kırışıklıklardaki özel plazma hasarlarını oluşturmaktır. İlk etki anında cilt sıkılaştırmadır ve ikincisi cilt yüzeyini düzleştirecek ve mevcut düzensizliğin daha da derinleşmesini önleyecek fibroz dokusu yaratmaya odaklanır.

Mikro-iğneleme işlemi sırasında, mikro-iğneler cilde 0,2 – 0,75 mm derinliğe nüfuz eder ve işlem ağrısız olarak kabul edilir. Görünmez mikrokanallar cildin yüzey katmanında ciltteki taşıma suyolları olarak oluşturulur. Mikrokanalların yaratılmasının birçok etkisi vardır: ciltte kollajen üretimini uyarır, neovaskülarizasyonu uyarır ve ürünlerin transepidermal uygulamasının doğrudan dermise uygulanmasına izin verir.

 

PhiLings’in Avantajları

  1. Kozmetik cerrahi sonuçlarıyla karşılaştırılabilir sonuçların elde edilmesi
  2. Sonuçlar işlemden 24 saat sonra görünür hâle gelir
  3. Cildi canlandırın
  4. Androjenik alopesi vakalarında saç restorasyonunda başarıyla kullanılır
  5. Cilt nemlendirme
  6. Artan cilt tonu ve pürüzsüzlüğü, mevcut kırışıklıkların daha az görünür olmasını sağlar
  7. Daha genç görünen cilt
  8. Göz kapağı düzeltme
  9. Akne izleri iyileştirme