Phibrows Kaş Tasarımı

Phibrows Kaş Tasarımı

Kaşlar, dış etkenlerden, yanlış alımlardan etkilenerek zamanla seyrekleşip, dökülür. Buna genetik yapıyı da eklersek asimetri düşüp aynaya baktığınızda kendinizi kötü hissettirecek kaşlardan “Microblading Uygulaması” ile kurtulabilirsiniz.

 

Danışanımız uzmanını iyi seçmelidir. Profesyonel olmayan kişilere kendinizi emanet etmeyiniz.

 

Peki Phibrows Microblading Nedir?

Microblading yöntemini basit şekilde ifade edecek olursak, manuel olarak yapılan kaş çizme tekniğidir diyebiliriz. Microblading yöntemiyle kaş yapımı doğallığı ve manuel olmasıyla diğer yöntemlerden seçilmektedir. Microblading yönteminde diğer kalıcı makyaj kıl tekniği yöntemlerinde (micropigmentasyona link verilecek) kullanılan iğnelerden farklı iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler çoklu iğneler olarak bilinir ve diğer yöntemlerde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince iğnelerdir.

 

Microblading işleminde tek kullanımlık steril iğneler kullanılmaktadır. Kaş renginize uygun olarak seçilen boya derinin epidermis katmanına iğnelerle işlenerek, önceden belirlediğiniz çizim gerçekleştirilmektedir. İşlem tek tek, ince kıl çizimleri yapılarak gerçekleştirildiği için ortaya çok doğal bir görüntü çıkmakta ve gerçek kaştan ayırt edilemeyen bir sonuç elde edilmektedir.

 

Microblading işleminde boya epidermise işlendiği için diğer yöntemlerden farklı olarak yarı kalıcı bir yöntem olarak bilinmektedir. Kalıcılığı cilt tipine göre değişiklik göstermekle birlikte genelde 1 yıl kadar olmaktadır.

 

İşlem sonrasında, kaşlarınızın rengi koyu görünebilir. 2-3 hafta içerisinde kaşlarınız fazla boyayı atacağı için orijinal rengine kavuşacaktır. Kaş çizimi için kullanılan boyalar tamamen doğal ve lisanslı olmaktadır.

 

Microblading İşleminin Aşamaları Nelerdir?

İşlem yapılacak bölge temizlenir.

Kişinin altın oran ölçümü yapılır. Kişiye gösterilir. Kişi ve uzman hem fikir olduklarında işleme başlanır. Kullanıcak pigment ise kaş rengine göre ayarlanıp, ince ve küçük kesiler atılarak pigmenti dermise yerleştirilir. Anlatımı kolay görünse de uygulama için tecrübe gerektirir.

Çok hassas ve acı eşiği düşük olan kişilerde anestezi kremi çok nadir kullanılmaktadır.

İşlem bittikten sonra kişinin bakımı, uzmanınızın yaptığı uygulama kadar çok önemlidir. Kurallara uyulduğunda kontrol seansına bile gerek kalmadığı görülmüştür.

Uzmanınızın önerdiği bakım kremi mutlaka önerildiği gibi kullanılmalıdır.

Danışanımız bize gelmeden önce kan sulandırıcı yiyecek ve içecekleri bırakmaları önerilmektedir.

 

Boya Seçimleri

Pigmentler, kaşınızın rengine göre ayarlanıp; kendi kıllarınızdan ayırt edemeyeceğiniz şekilde tercih edilmelidir. Kaş kılınız sarışın, kızıl, kahve, siyah farketmeden; her tona uygun pigment renklerimiz bulunmaktadır. 

 

Microblading Kimlere Yapılamaz?

Roza ve egzaması yoğun olan kişilere

Kanama ve pıhtılaşma bozukluğu olanlara

Hamilelere

Ben üzerine

Albino hastalarına

Şeker hastalarına

Kılcal damarları yüzeyde olan kişilere

 

Microblading İşleminin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Kalıcılığı 1.5, 2 yıl olup, cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilir. 

Kişiye işlem uygulandıktan sonra normal hayatına dönebilir. (Toplantı, gezme, işine dönebilir) 

Microblading doğal bir işlem olduğundan dolayı “çok koyu oldu, dışarı çıkamam” gibi bir problem yaşanmaz. 

PhiBrows güvencesiyle 3-5 ay sonra kaşta kızıllaşma, grileşme ya da renk değişimi olmadan incelerek silinip gider.