Kirpik Lifting

Kirpik Lifting

Kirpik liftingi özellikle son zamanlarda en popüler kalıcı makyaj uygulamalarından biri. Peki kirpik liftingi tam olarak nedir? Nasıl uygulanır? Aklındaki tüm sorulara yanıt bulmaya geldik! “Kirpik liftingi nedir?” diye soracak olursan, kirpikleri 2-3 ay kadar zamanla kalıcı bir biçimde kaldırma ve kıvırma operasyonu olarak özetleyebiliriz. Özellikle düz kirpiklere sahip olanların sık seçim ettiği bu uygulama, kirpiklere sürülen bazı kimyevi solüsyonlar ile uzun süreli kalkıklık ve kıvrıklık kazandırıyor. Kirpik Lifting içeriğinde argan yağı, proteinler, keratin ve vitaminler ile kirpikleri kuvvetlendiren ve besleyen, hidrolize keratin bir maskedir. Besleyici maske, kirpikleri keratin ile doldurarak kirpikleri daha kalın, dolgun ve daha uzun hale getirir. Bu uygulama kirpikleri daha eforlu, daha uzun, daha kıvrık hale getirir natürel kirpiğinizi 2 kat daha uzun gösterir.

 

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting uygulamasında, kirpiklere uzun süreli kıvrık ve kalkık bir tesir vermek için kirpik çizgisine ilk olarak silikon bir ped yapıştırılıyor. Sonrasında da kirpikler tek tek geriye doğru taranarak yapıştırılıyor. Hemen ardından da bu kıvrıklığı gözetmek için bazı solüsyonlar birkaç adımda uygulanıyor. Bazı vaziyetlerde de kirpikler kirpik bigudisine sarılıyor. İlk düzeyde geriye doğru yapıştırılmış kirpiklere mikro çubuklarla jel bir solüsyon sürülüyor ve takribî 15-20 dakika kadar bekletiliyor. Bu düzeyde, kirpiklerin tek tek parçalaması ve solüsyonun her bir kirpiğe denk biçimde sürülmesi ehemmiyetli. İkinci adımda kirpiğe başka bir solüsyon daha sürülüyor ve tekerrür bekletiliyor. En son adımda da kirpiklere keratin yüklemesi ve renk veren bir solüsyon daha sürülerek kirpik liftingi uygulaması tamamlanıyor. İşlemin tamamı 45-60 dk arası sürüyor.

 

Kirpik Lifting’in Etkili Olma Süresi Ne Kadardır?

Kirpik lifting uygulandıktan sonra başka hiçbir seans gerekmeksizin 2 – 3 ay varlığını sürdürmektedir. Cilt yapısının bayağı işlevleri dahilinde, muhakkak bir döngü içerisinde kirpikler de dökülmekte ve yenilenmekte olduğu için kirpik lifting işlemi gören kirpikler döküldükçe istenilen görünümün tesirleri eksilerek son bulmaktadır. Kirpiklerindeki kıvrımlı ve besbelli görünümü eksilme olmaksızın devam ettirmek isteyenler 1,5 ay arayla kirpik lifting yenileme seanslarına gelebilmektedir. Yapılan yenileme harekâtında natürel döngüde yeni çıkan kirpiklerin üzerine yapılan kirpik lifting uygulamasıyla kalıcılık şahıs istediği sürece devam ettirilmektedir.