Kaş Silme

Kaş Silme

Kaş silme her ne kadar istemesekte bazen mecbur bazen keyfi yaptırmak istediğimiz bir işlem oluyor. Kıl tekniği, mikroblading, mikropigmentation, ya da dövme kaş yaptırdınız; ya olmadı, ya içinize sinmedi, ya da silindi… En kötüsü de dövme ise (en vahim olan) Çünkü Dövme boyası ile yapılan kaşlar silinmiyor ve çok yapay duruyor. Belli zaman zaman sonra ise kırmızı, mavi ve gri gibi bir renk alıyor. Bundan dolayı kaş silme zorunlu bir işlem haline geliyor. Kaşlar yüzümüzde ifadeyi tamamlayan önemli unsurlardır. Zaman içinde bozulan değişen istenmeyen hatalı kaşlar silinmeye mahkumdur. Kaş silme Bakırköy merkezimizde özenle yapılmaktadır. En çok kalıcı makyaj işlemi yapılan Bakırköy de en çok kaş silme işlemi de yapılmaktadır. İşlemden hemen sonra beğenilmeyen Kaşların silinmesi daha kolaylıkla yapılmaktadır.

 

KAŞ SİLME NEDENLERİ?

Dövme ile yapılmış kaşın kırmızı, gri olması, mavi renge dönmesi

Mikroblading, kıl tekniği ya da diğer tekniklerle yapılmış olan kaşın rengin yayılması

Yapılmış olan işlemin zamanla silinmeye yüz tutması

Yanlış işlem yapılmış olması

Kaşlarda eşitlik olmaması

Yapılan kaşın yüz hatlarına uygun olmaması

Solüsyon İle Kaş Silme; hatalı olan kaşın üzerine özel bir solüsyon verilerek dermisin altına işlenmiş olan boyanın kusturulması ile yapılır. Solüsyonlar cilt ile uygun kimyasal barındırmayan özel malzemelerden üretilir. Kaş yapılırken kullanılan boyanın kalitesi ve derinin derinliğine göre 3-4 seansta başarı elde edilir.

 

ACILI BİR İŞLEM Mİ?

Lokal anestezik krem sürülerek yapılan bir işlemdir. Ağrı sızı oluşturmaz.

 

Kaş sildirme işlemi ciltte iz bırakır mı?

Uygulama öncesi ve sonrası uymanız gereken kurallara uyduğunuz taktirde genellikle sorun yaşamadan kaşınızı silmek mümkün olabilir. Tavsiyelere uyduğunuz ve işlem sonrası nemli tutup koruduğunuz taktirde bölgede kalıcı bir hasar görülmemektedir.

 

KAŞ SİLME İŞLEMİ SONRASI;

Hamam, sauna gibi işlemlerden 2 hafta boyunca uzak durun

Güneşe kesinlikle çıkmayın, şapka kullanın.

Antibiyotik kremler kullanın

2 gün su değdirmeyin.