Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyonu

Makyaj uygulamalarında kaşların hep ön planda olduğunu hepimiz biliyoruz. Ve yıllar boyunca kaşları güzelleştirmek adına farklı farklı yöntemler uygulandı. Kaşlar kimi zaman kalınlaştırıldı; kimi zaman düzleştirildi, kavislendirildi ve kimi zaman da kıl tekniğiyle yöntemiyle şekillendirildi.  Son dönemde ise doğal şekil alan, yukarı doğru efektli kaşlar popüler… Hemen hemen her şey denense de, her zaman doğal görünüm birinci tercihti.

 

Kaş laminasyonunda diğer kaş kalınlaştırma yöntemlerindeki gibi acı veya iğne yok. Sadece bir saatten az süre kaşlarınıza besleyen bir laminasyon var. Bunun yanında yumuşaklık için besleyici ampuller de kullanılıyor ve böylelikle kaşlarınız beslenip güçleniyor.

 

Kaş Laminasyonu Nedir?

Kaş laminasyonu, diğer adıyla kaş liftingi yâda kaş botoksu olarak bilinen bu yöntemde, keratin, vitamin, protein desteğiyle kaşlara yeni bir form ve hacim kazandırılmakta, efektif bir görünüm sağlanmaktadır. Kaş laminasyonu yarı kalıcı kaş makyajı uygulamasıdır. Kalıcılığı 6-8 hafta arasında değişmektedir.

 

Kaşın kıl yönünün aşağıya, yana, dalgalı ve kıvırcık olması ifadenizi üzgün, yorgun ve enerjisi düşük gösterebilmektedir. Kaş laminasyonu uygulamasında kıl köklerine keratin, vitamin ve protein yüklemesi yapılır. Kaş laminasyonu ile var olan kıl yapıları istediğiniz yönde, hacimli, gür ve sağlıklı bir görünümde olur. Kaşlarınız doğru tasarımla, yukarı doğru sabitlenerek lamine edilir. Kıl yapınız düzleştirilir ve böylece kaşlarınızın doğru yönde simetrik olması sağlanır. Ve sonuçta da; köklü bir değişimle, doğal, daha yumuşak ve kolay şekillenebilen kaşlar ortaya çıkar.

 

Kaş Laminasyonu Kimler İçin Uygulanır?

Kaş Laminasyonu uygulaması,

 

Yanlış kaş alımına bağlı olarak kaş kaybı (halk arasında kaş küsmesi) yaşayanlar

Kaş simetrisi bozuk (yani bir kaşı diğerinden daha uzun veya daha ince) olanlar

Asıl yönünden zıt yöne doğru uzayan, zor şekil alan, sert yapılı kaşlara sahip olanlar

Kısa, olabildiğince gür ama üste doğru kıvrılmayan kaşları olanlar,

Aşağıya doğru düşük kaşları olanlar,

İçten kıvrılan, sert dokuda kaş  yapısına sahip olanlar

için ideal bir uygulamadır.

 

Kaş Laminasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle kaş makyajdan tamamen temizlenir ve kaş derisi üzerindeki yağ tamamen arındırılır. Kaşlar belirlenen şekle göre hafif kalkık görünmesi için özel yapıştırıcılar ile sabitlenir. Sonrasında 2 farklı solüsyon uygulanır, gerekli süre kadar (ortalama 45 dakika) beklenir. Eğer kaş boyama yapılacaksa şekil belirlenir ve kaşlar boyanır. Sonrasında kaş botoks işlemi yapılır. En son işlem olarak da kaş alımı yapılır.