Kaş Gölgeleme / Pudralama

Kaş Gölgeleme / Pudralama

Kaş uygulaması için en önemli aşamalarından bir tanesi ilk olarak kaş tasarımı olmalıdır. Nedeni ise kaş şeklimizin yüzümüzdeki tüm ifadeyi belirlemesidir. Doğru tasarım kişiyi dinamik,  olduğundan daha genç ve ilgi çekici gösterir. Bunun aksi halinde uzman kişi, yüz anatomisini bilmez ve kişiye uygun kaş şekli için uygun kaş dizaynı belirleyemez ise kişi karakteri ile uygun olmayan sert, sinirli, hüzünlü, yorgun ve benzeri bir yüz ifadesinde kalabilir. Bu durum bize kaş şeklimizin yüzdeki tüm ifadeyi ve duygu yapımızı belirlediğini gösterir. Unutulmamalıdır ki her kişinin kendine has bir yüz ifadesi vardır.

 

Kaş Gölgelendirme Tekniği: Görüntü olarak piksel piksel görünen, seyrek kaşlar için çözüm olarak uygulanan kaş pudralama tekniği (Powderbrow),  kaş gölgelendirme  olarak da adlandırılmaktadır. Doğal bir yöntemdir, her cilt tipine uygun bir tekniktir. Şekillendirme, renklendirme, düzeltme ve daha iyi bir görünüm elde etmek için kaş pudralama tekniğiyle yapılan işlemler, kaşa doğal bir görüntü kazandırır. Doğru pigment seçiminin önemli olduğu kaş gölgelendirme seansları derinin en üst tabakasına yapılmaktadır. Seyrekleşen kaşlara çözüm olarak arada kalan boşlukları doldurma ve renklendirme ile doğal ve gür görünümlü kaşlar elde edilmesini sağlayan kalıcı makyaj yöntemidir.

 

Kaş Pudralama (Geçiş Yumuşatma): Kıl tekniği uygulamasıyla pudralama tekniği harmanlarak kullanılır. Kıl vuruşları arasına kullanıldığında atılan kıl çizgilerine gerçek kıl efekti verir. Kaşta yoğun bir görüntü sağlar. Profesyonel uzmanlar tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Doğru yapılmadığı takdirde blok görüntü ortaya çıkar.  Tüm cilt tiplerine uygundur. Uzmanın doğru seçilmesi önemlidir.