Kalıcı Eyeliner

Kalıcı Eyeliner

Kalıcı eyeliner sayesinde her gün farklı eyeliner modelleri için saatlerce uğraşmanıza gerek kalmaz. Ayrıca kozmetik ürünlerine olan alerjiniz bundan etkilenmez.

Kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner arasında çok az fark olmasına rağmen, günlük makyaj yapmayı seven kadınların en çok yaptığı tercih kalıcı dipliner işlemidir.

 

Neden Eyeliner İşlemi Yaptırmalıyım?

Kalıcı eyeliner, yumuşak, doğal görünümlü kirpik elde etmede belirli bir çizgiye kadar farklı eyeliner çeşitleri ile birçok stilde ve renkte uygulanabilir. Bazı insanlar hem üst hem de alt eyeliner’ın ihtiyaçlarına en uygun olduğunu düşünürken, bazıları ise sadece üst veya alt eyeliner’ın kendileri için uygun olduğunu düşündüğü eyeliner modellerini tercih ederler.

 

Eyeliner’ın görünüşünüz ve özgüveniniz için önemli olduğunu düşünüyorsanız, kozmetik ürünlerine alerjiniz var veya günde birkaç kez tekrar tekrar uygulamanızı gerektirecek durumlarınız var ise ve düz eyliner çekmekte zorlanıyor iseniz kalıcı eyeliner modelleri tam da size göre. Kalıcı eyeliner ile beraber kullanılan renk pigmenti epidermisin bazal tabakasına implante eder; kısacası ince, hassas geçişler kullanan bir kozmetik dövme şekli diyebiliriz.

 

Kalıcı eyeliner uygulaması iki aşamada gerçekleşir ilk aşamadan sonra ikinci aşama 4-6 hafta içerisinde gerçekleşir. Bu süre zarfı içerisinde cilde iyileşmesi için zaman verilir ve rengin yerleşmesi sağlanır. İkinci seans genelde kalıcı eyeliner için son bakım ve mükemmelleştirmeye yönelik işlemler gerçekleştirilir. Bununla beraber son görünümü aynı zamanda elde etmiş olursunuz.

 

Kalıcı eyeliner işlemi yaklaşık olarak 18 ay kadar sürebilmektedir. Kalıcı makyaj çeşitleri müşteri cilt yapısına göre değişiklik gösterir. Genellikle 1-2 yılda bir rötuş yapmanız ve ara sıra da bakım yapmanız gerekir. Sonuçlar genel itibari ile şaşırtıcıdır, ancak kendi cilt tipiniz, dokusu ve yağlılığı sonuçlara etki edebilmektedir. Herkesin cildi farklıdır, bu nedenle cilt kompozisyonunuza ve iyileşme sürecinize büyük ölçüde bağlıdır.