Kalıcı Dipliner

Kalıcı Dipliner

Kalıcı dipliner göz kapağı ve gözaltına uygulanan, güzel ve anlamlı bir bakış elde etmek için son zamanlarda sıklıkla başvurulan kontür makyaj uygulamaları arasında yer alıyor. Gözlerin güzelliğini ortaya çıkararak, her zaman bakımlı görünmenize yardımcı olur. Makyajı bir adım ileri taşıyan eyeliner kontür uygulaması, kişinin yüz hatları ve göz yapısı, arzu ettiği makyaj tarzı göz önüne alınarak yapılmaktadır. Her daim eyeliner etkisi isteyenler için birebirdir. Uygulandığı andan itibaren belirgin bir fark yaratan eyeliner kontüründe temel prensip doğal ama etkili bir görünüm ve bakış elde etmektir.

 

Neden Dipliner İşlemi Yaptırmalıyım?

Kalıcı dipliner, göz kapağının hemen altındaki kirpik çizgisinin bölgesine yapılan kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Kalıcı eyeliner, kalıcı dipliner uygulaması kadar dikkat çekici değildir, teknik olarak kalıcı eyeliner uygulaması aynı adımlardan oluşur.

 

Boyalar, işlemden önce kişinin ten rengiyle uyumlu bir renk seçilerek hazırlanır. Ardından, göz kapağının alt kısmına bir dipliner çizilir. Kişi bu örnek tasarımı seviyorsa, uygulama aşaması başlatılır. Uygulamaya başlamadan önce bölgeye anestezik kremler uygulanır ve ağrı hissedilmez.

 

Kalıcı dipliner uygulaması 30 dakika ila 1 saat kadar sürer. İşlem bir seanstan oluşur ve seans sırasında ağrı hissedilmez. Kalıcı dipliner uygulamasından sonra şişme ve morarma olabilir ve bu çok normaldir. Kalıcı makyaj uzmanı ne kadar profesyonel olursa, o kadar sağlıklı bir şekilde süreç ilerler. Uygulama sırasında kullanılan boya ve malzemelerin cilt üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur. Sağlık üzerinde olumsuz etkiler bırakmaz.

 

Kalıcı dipliner uygulaması 1.5-3 yıl kalıcılığa sahiptir. Uygulamanın profesyonel sürecinden sonra, takip edilecek adımlara dikkat etmek hem iyileşme süreci hem de kalıcılık açısından çok önemlidir.

 

Kalıcı dipliner, özel kalemlerin ucu ile ince bir çizgi çizerek kirpiklerin dibine eyeliner’den biraz daha keskin çizgi çizilerek elde edilir. Dipliner, özellikle eyeliner alanında yeni başlayanlar tarafından daha çok tercih edilir. Kirpiklerinizi kuyruklu bir eyeliner çekmek yerine daha açık hale getirmek istiyorsanız bir dipliner kullanabilirsiniz. Keskin ucu ile çalışmayı çok kolaylaştıran bir dipliner ile kuyruklu bir eyeliner da çekebilirsiniz.