İpek Kirpik

İpek Kirpik

Kirpiklerin arasına tek tek özel bir yapıştırıcı ile yapıştırılır. Kişinin bakımı ile orantılı olarak 2-3 ay gibi bir zaman diliminde tamamen dökülür. İpek kirpikler doğal kirpiklere eş değer olduğu için dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz.

İpek kirpik yaptırılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulamayı yapacak kişinin profesyonel olmasıdır. İpek kirpikleri yerleştirmek için kullanılan yapıştırıcı kirpiklere temas ederse zarar verebilir. Kirpikler tek tek takıldığı için işlem uzun sürebilir. Göz hassasiyetinde de artış gözlenebilir.

İpek kirpik yaptırıldıktan sonra makyaj yapmak biraz zorlaşabilir. Bunun nedeni ise, makyaj temizliğinde ürünlerin kirpik aralarına kaçabiliyor olmasıdır. Özellikle yüz temizliği yapılırken ipek kirpiklere sabun değmemesine özen gösterilmelidir. Yüz üstü yatmak ipek kirpiklerin şeklinin bozulmasına ve yamulmasına neden olabilir.

İpek kirpikleri, kişinin kendisi çıkarmaya çalışmamalıdır. Aksi halde kişinin doğal olan kirpiklerinde de dökülme yaşanabilir. İpek kirpiklerin yaptırıldığı merkeze giderek çıkartma işlemi yaptırılmalıdır.

İpek Kirpik çeşitleri Nelerdir?
3d İpek Kirpik
6d İpek Kirpik
Russianvolume İpek Kirpik
Taşlı İpek Kirpik
Renkli İpek Kirpik

Sık Sorulan Sorular

İpek kirpik kirpikleri döker mi ve zararı var mıdır ?

İpek Kirpik için en çok sorulan sorulardan biri budur.İpek kirpik kirpiklerimizi dökmez. Her 28 günlük vücut döngümüzde saçımız, kirpiğimiz ve kaşımız dökülmektedir. Bu döngüyle birlik kirpiklerimizde 3 aylık bir süreçte tamamen dökülür ve yerine yenisi gelir. Biz kirpiği kirpiğe yapıştırma işlemi yaptığımız için dökülen kirpiğimiz ile birlik yapışmış olan ipek kirpikte dökülür. İpek kirpik işlemi ince yapıya sahip yapıştırıcılarla yapay kirpikleri kendi kirpiklerimize yapıştırma işlemi olduğu için cildimize ve göz kapağımıza asla değmez bu yüzden gözümüz için hiçbir zararı yoktur. Fakat ipek kirpik hassas bir işlemdir. Dikkatli kullanmak gereklidir.

 

İpek kirpik nasıl kullanılır ?

İpek kirpik kendi kirpiklerimiz kadar doğal görünmesine rağmen kirpiklerimize ekstra eklenmiş ve hassas yapıya sahiptir.

Mutlaka dikkatli kullanmamız gereklidir. Makyaj çıkarılar ile silmemeli, gözümüzü bastırarak yıkamamalı, yatarken yüz üstü yatmam amali ve maslara kullanmamalıyız.

 

İpek Kirpik İşlem Süreci

Yapılacak volume ve kirpik uzunlukları belirlenir.

Kirpikler Primer ile kirden, makyajdan ve kimyasallardan arındırılır.

Alt ve üst kirpiklerin yapışmasını önleyici göz altı petleri yapıştırılır.

Özel yapıştırıcı ile kirpiği kirpiğe yapıştırmak kaydı ile işleme başlanır.

Baştan sonra uygun boy ve volumelerle yapıştırılan kirpikler tamamlanır.