Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme

Her kadın sağlıklı ve canlı görünen dudaklara sahip olmak ister. Çünkü dudak çerçevesi belirgin ve genç görünen dudaklar, yüz güzelliğinin en dikkat çekici parçalarından biridir. Malesef bu görünümü korumak sadece bizim elimizde olan bir durum değildir.

 

Dudaklar da diğer organlarımız gibi yaşla birlikte deforme olur renk pigmentlerini ve çerçevesini kaybetmeye başlar. Buna ek olarak sık uçuk çıkartma, kullanılan ağır ilaçlar gibi sebeplerden dolayı da dudak hattı ve dudak rengi kaybolabilir. Bu nedenlerden dolayı ‘Dudak Renklendirme’ işlemi ‘Dudak Gençleştirme’,  ‘Dudak Kontör İşlemi’ veya ‘Dudak Pigmentasyonu‘ olarak  da anılır.

 

 

Kalıcı Dudak Renklendirme işlemi kişilerin istek ve ihtiyacıları göz önünde bulundurularak, alanında deneyimli uzmanlarımızın öneri ve yönlendirmeleriyle dudaklara form ve renk verme işlemidir.

 

SIK SORULAN SORULAR

  1. Dudaklarım işlemden sonra doğal görünür mü?

Doğal renk tonları kullanılarak yapılan işlemlerde yapay bir görünüm oluşmaz. Dudak renklendirme işleminden sonraki birkaç gün dudaklarınız olması gerektiğinden daha koyu bir renk alır ve iyileşme tamamlandığında doğal dudak görünümüne kavuşur.

 

Tüm kalıcı makyaj işlemlerinde olduğu gibi doğallığı belirleyen en önemli faktörler uzmanın yetkinliği, kullanılan pigmentlerin kalitesi ve işlem yapılacak her kişiye özel renk ve form seçilmesidir.

 

 

 

  1. Dudak Renklendirme ile dudakları büyütmek mümkün mü?

Çerçevesi ve rengi daha belirgin ve daha canlı dudaklar, evet olduklarından daha büyükmüşçesine bir algı yaratır ancak böyle bir etki ve amacı yoktur.

 

 

 

  1. Boya cildime zarar verir mi?

işlemin sağlıklı olabilmesi için kullanılan ürünlerin kalitesi çok önemlidir. Kullanılan boya kimyasal barındırıyorsa, evet cildinize zarar verebilir. Ancak, organik boyalar ile yapılan işlemlerin cilde herhangi bir zararı yoktur. 

 

 

 

  1. İşlem esnasında acı hisseder miyim?

 İşlem öncesinde bölgesel anestezi uygulandığından herhangi bir acı hissedilmez.

 

  1. Üzerine ruj sürebilir miyim?

Dudak renklendirme işleminden sonra istediğiniz zaman ruj kullanabilirsiniz.

 

  1. Beğenmezsem renk silinebilir mi?

Evet renk soldurma işlemi yapılabilir. Soldurma işlemi yaptırmak istemezseniz de 2- 3 yıl içerisinde kendiliğinden açılarak kaybolacaktır.