Facebook'ta Bizi Takip Edin Pinterest'te Bizi Takip Edin Instagram'da Bizi Takip Edin İletişim Bilgileri Bizi Arayın0532 160 32 44
Phibrows
Funda Barlık
Microblading neden tercih ediliyor?

Microblading’in kıl tekniği ile bütünleşmiş olması. Yani microblading kıl çizgileri çizilerek yapılabildiğinden, Microblading = Kıl Tekniği gibi algılanıyor. Oysa ki, kıl tekniği sadece Microblading ile yapılmıyor, daha önce de var olan mikropigmentasyon ile de kıl tekniği uygulaması yapılabiliyor. Ancak mikropigmentasyon ile kıl tekniği uygulaması yapan yerlerin az sayıda olması sebebiyle çok bilinmiyor.

microblading-nedir

Peki yalnızca kıl tekniği olarak anlaşıldığı için mi Microblading çok tercih ediliyor? Hayır, yalnızca bu sebepten değil. Microblading ile kalıcı makyaj pigmentlerini deri altına yerleştirme işlemi klasik kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince ve çoklu iğneler kullanılarak yapılıyor. Bu sebeple uygulama ile çizilen kaş kılları, gerçek kıl inceliğinde olup mikropigmentasyon tekniğine göre kimi zaman gerçek kaş kıllarından ayırt edilemeyecek kadar doğal görünüyor. Bu sebeple de, bu teknik ile yapılan işlemler doğal görünümlerinden dolayı kalıcı makyaj yaptırmaya çekinenleri de uygulamayı denemeye yönlendirmiştir. Yine bu etkidendir ki, kalıcı makyaj uygulamalarına olan ilgi ve kalıcı makyaj yaptıranların sayısı son dönemde artmıştır. Ayrıca uygulamanın manuel el becerisine dayalı yapılması, mikropigmentasyon tekniğine göre daha kolay yapılabilir göründüğünden, yalnızca bir kalem ile yapılan bir uygulama olduğundan, ekipman maliyetinin düşük olmasından dolayı uygulamayı yapan yerlerin sayısı da artmış, bu da kalıcı makyaj uygulama fiyatlarının düşmesine yol açmıştır.