Facebook'ta Bizi Takip Edin Pinterest'te Bizi Takip Edin Instagram'da Bizi Takip Edin İletişim Bilgileri Bizi Arayın0532 160 32 44
Phibrows
Funda Barlık
Kalıcı Makyaj Hakkında Merak Ettiğiniz Herşey!

*Kalıcı makyaj (Permanent Makeup) nedir?
Kalıcı makyaj diğer ismiyle mikro pigment uygulamasıdır. Kalıcı makyaj kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle kök boya dediğimiz boyaların iğne ile vücuda zerk edilme işlemidir. Pigment maddeleri doğal maddelerden elde edilmiştir ve koku maddeleri içermez. Kalıcı makyajın dövme işlemiyle karıştırılmaması gerekmektedir. Kalıcı makyajda özel kök boyalar kullanılır ve dövme kadar derine değil daha yüzeysel derinlikte işlem gerçekleştirilir.

*Kalıcı makyaj çok acıtıyor mu?
Kalıcı makyaj uygulamalarından önce ilgili bölge anestezik pomad uygulaması ile uyuşturulur. Yine işlem sırasında gerekirse 1-3 dakikalık özel anestezi kremleri ile tekrar uyuşturma işlemi yapılacağından acı hissi oluşmaz. Kişi yaşadığı hissi hafif gıdıklanma olarak tarif eder. Anestezi kremi kullanılmadan işlem yapılması önerilmez.

microblading-nedir

*Kalıcı makyaj kimler için uygundur?
Makyaj ve kozmetik ürünlerine alerjisi olanlar
Dudak, kirpik, kaş çizgisinde sorun, düzensizlik ya da eksik olan ve bunu düzeltmek isteyenler ·
Kemoterapi tedavisi sonucunda kaş ve kirpik dökülmesi yaşayan kişiler ·
Mesleği gereği terleyen ya da suyla temas ettiği için makyajı bozulanlar ·
Lens kullanan bayanlar özellikle göz makyajında zorluk çekenler ·
Ve uyandığında cildi temiz ama makyajlı uyanmak isteyenler

*Kalıcı makyajda yara izi kalır mı?
Kalıcı makyaj işlemi eğitimli uzmanlar ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirildiğinde herhangi bir yara izi sorunu yaşanmaz. 2-3 yıl sonrasında renkler silinmeye başladığında altında yara izi kalması söz konusu değildir.

*Kalıcı makyaj uygulanan bölgede neler yaşanır? Taleplere göre en çok hangi bölgeye uygulama yapıyorsunuz?
Kalıcı makyaj uygulaması yapıldıktan sonra kalıcı makyaj yapılan bölgede cilt kendini onarırken hafif bir kabuklanma olur. Bakım bilgisine ve önerilen kremlere harfiyen uymanız gerekmektedir. Gözlerde ve dudaklarda kişiye göre değişmekle birlikte şişme oluşabilir ancak 5-7 gün içerisinde geçmesi beklenir. En fazla uygulama yaptığımız bölge kaş, revaçta olan da kıl tekniği uygulaması.