Facebook'ta Bizi Takip Edin Pinterest'te Bizi Takip Edin Instagram'da Bizi Takip Edin İletişim Bilgileri Bizi Arayın0532 160 32 44
Phibrows
Funda Barlık
İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

İpek kirpiğin uygulaması esnasında yapıştırıcı bir malzeme kullanılmaktadır. Bu nedenle günlük makyaj yapılırken, göz kalemi, eyeliner, far gibi ürünler kullanıldıktan sonra temizlik aşaması önem kazanmaktadır. Bu aşama da, kirpikte bulunan yapıştırıcıya zarar verilmemesi gerekmektedir. Dolayısı ile içeriğinde yağ bulunan ve kolay temizlik sağlayan ürünler tercih edilmemelidir. Bu tür ürünler yapıştırıcının etkisini ve kirpiğin kullanım süresini azaltmaktadır.

microblading-nedir

Yüz yıkama sırasında da kirpiğe zarar vermemek gerekmektedir. Özellikle yüz yıkama sabunları, jelleri, maskeleri, köpükleri gibi malzemeler kullanılacaksa, kirpiklere değmemesi adına özen gösterilmelidir. Uyku esnasında, kirpiğin kırılmaması için yatış pozisyonları da önem kazanmaktadır. Kirpiğe baskı ve ağırlık yaratacak yatış pozisyonlarından kaçınılması gerekmektedir. İyi bir kullanım sağlanması, 3 hafta da 1 kez olmak kaydı ile bakım yapılması halinde, kirpiğin kullanım süresi 6 aya kadar uzamaktadır.